آشنایی با فرودگاه حیدر علی اف باکو

سوال

تاریخچه فرودگاه:

این فرودگاه جز پنج فرودگاه کشور آذربایجان که سالانه حدود یک میلیون مسافر را جابجا میکند نام این فرودگاه قبل از سال ۲۰۰۴ بینا بود و سپس به نام رییس جمهور حیدر علی اف تغییر نام داد،جالب است بدانید این فرودگاه پر تردد ترین فرودگاه منطقه قفقاز است.

آشنایی بیشتر با فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو :

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو یک ورودی ارتباطی بسیار مهم پرواز های بسیار زیادی از سراسر نقاط جهان است. بهتر است برای سفر با تور آذربایجان به شهر باکو این فرودگاه مقصد فرود هواپیمایتان باشد.

امروزه این فرودگاه به اصلی ترین شاه راه ارتباطی میان منطقه قفقاز و کشور های اطراف کشور آذربایجان تبدیل شده است و بیشتر پرواز های بازرگانی مسیر خودرا به گونه ای تنظیم میکنند که از مسیر های هوایی این فرودگاه بگذرند.

 

ترمینال های فرودگاه:

این فرودگاه دارای دو ترمینال مخصوص مسافربری و دو ترمینال مخصوص باربری است. ترمینال شماره یک فرودگاه به مساحت شصت و پنج هزار متر مربع است که پذیرای شیش میلیون مسافر در سراسر سال است،ترمینال شماره دو نیز فقط به پرواز های داخلی اختصاص دارد.

طراحی فرودگاه:

طراحی منحصر به فرد این فرودگاه شمارا حیرت زده خواهد کرد باید بگوییم که این فرودگاه با استفاده از عناصر چوبی به شکل کلاه مردان اروپایی ساخته شده است.

موقعیت جغرافیایی:

در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شهر باکو

حمل نقل عمومی برای رسیدن به مرکز شهر باکو:

تاکسی،مترو،مینی بوس و اتوبوس

اطلاعات ضروری فرودگاه:

کد ایکائو:UBBB

کد یاتا:GYD

ارتفاع از سطح دریا: ۳ متر

ترمینال ها: دو ترمینال مسافر بری و دو ترمینال باربری

0
آژانس های مسافرتی hexa12 5 ماه 0 پاسخ ها 168 دیده شده 0

درباره hexa12

ارسال یک پاسخ