از هزینه های سفر به کوش آداسی خبر دارید؟

سوال

زینه سفر به کوش آداسی

اگر قصد سفر به یک نقطه زیبا و خاطره انگیز را دارید و می خواهید مدتی را در آن جا به خوشی و آرامش سپری کنید با مانیا پرواز همراه باشید تا در این قسمت به شما از هزینه های سفر به کوش آداسی بگوییم تا با آگاهی از این هزینه بهتر و راحتتر و با برنامه ریزی کامل و دقیقی به این سفر بروید تا هم به شما خوش بگذرد و هم اینکه یک سفر با بودجه مناسب را در تاریخ زندگیتان ثبت کنید و با باقی مانده پول تان از این سفر، با کمک مانیا پرواز برای سفر بعدی برنامه ریزی کنید.

ترکیه

آب و هوای کوش آداسی

شهر بندری و ساحلی کوش آداسی در استان آیدین ترکیه یکی از زیباترین مکان هایی است می توان به عنوان گزینه ای از هر نظر مناسب برای سفر در نظر داشت چنانکه در این چند سال گذشته مورد توجه بسیاری از گردشگران نقاط گوناگون جهان و بویژه ایرانیان بوده است. موقعیت جفرافیایی کوش آداسی  که شهری بندری در قسمت مدیترانه‌ای ترکیه می باشد یک اعتدال و و دلپذیری خاصی به آب و هوای این شهر بخشیده است. در کنار ساحل و زیر نور آفتاب به تماشای دریای آرام و گاهی متلاطم نشستن چه لذتی دارد! بویژه که این شهر دارای تاریخی غنی می باشد و بقایای آثار به جامانده از روزگاران گذشته در این شهر جلوه خاصی به آن بخشیده است، طبیعت نیز در این زیبایی بخشی به شهر سنگ تمام گذاشته و تا جای ممکن بر جذابیت و زیبایی این شهر افزوده است.
ساحل کوش آداسی

نکات و اطلاعات مهم و ضروری درباره  سفر به کوش آداسی:

زبان: ترکی

واحد پول: لیر ترکیه

اختلاف ساعت: ۱:۳۰

نشانی سفارت ترکیه در ایران: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۳۷ / صندوق پستی: ۱۱۳۶۵-۸۷۵۸

تلفن: ۳۵۹۵۱۱۰۰ (۰۲۱)

نمابر: ۳۳۱۱۷۹۲۸

وب سایت: tehran.emb.mfa.gov.tr

کوش آداسی

مدارک و هزینه های قبل از سفر به کوش آداسی:

طبیعی است که قبل از هر کاری برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه دست به کار شوید که برای آن باید شرایط زیر را داشته و مدارک مورد نیاز را ارائه داده و هزینه های آن را پرداخت کنید. این هزینه ها شامل موارد زیر است:هزینه گذرنامه شامل:  ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه، مبلغ ۳۷۵۰ تومان برای عوارض شهرداری به حساب شهرداری شهرتان، مبلغ ۷۵۰۰۰ تومان برای تعرفه صدور گذرنامه به حساب خزانه داری استان محل سکونت تان، مبلغ  ۲۹۳۰۰ تومان جهت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست.

هتل کوش آداسی

هزینه تور کوش آداسی:

هزینه تور برای سفر به کوش آداسی بسته به اینکه چه نوع خدماتی را دریافت کنید متفاوت است و شما از طریق ارتباط و تماس از طرق گوناگون با کارشناسان مانیاپرواز می توانید دقیق ترین و کامل ترین لیست هزینه ها را دریافت کنید. با این حال هزینه ای که باید برای یک تور در نظر گرفت مبلغی حدود ۱۳۹۰۰۰۰ تومان است. خدماتی هم که برخی تورها ارائه می دهند شامل؛ بلیط، اقامت، ترانسفر و بدرقه فرودگاهی، راهنمای فارسی زبان، بیمه مسافرتی می باشد.

استانبول

هزینه هواپیما برای سفر به کوش آداسی

برای سفر به کوش آداسی و تهیه بلیط هواپیما نیز می توانید با کارشناسان مانیا پرواز تماس گرفته و از نرخ دقیق قیمت پروازها، روز و ساعت آن اطلاع پیدا کنید، با این حال برای این سفر می توانید مبلغی حدود ۵۱۷۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰۰۰ ریال هزینه در نظر بگیرید.

آثار تاریخی ترکیه

هزینه هتل و اقامت در کوش آداسی

این هزینه ها بسته به سلیقه و انتخاب شما متفاوت است اما بطور کلی هزینه هاستل ها در کوش آداسی مبلغی حدود ۴۰ تا ۶۵ لیر برای یک اتاق دو نفره به مدت یک شب است، که مبلغی معادل ۴۲۰۰۰ تا ۶۹۰۰۰ تومان می باشد. هزینه هتل ها بر اساس نوع و کیفیت و تعداد ستاره متفاوت است مثلا:

هتل های ۱ ستاره حدود ۱۰۲ تا ۱۲۴ هزار تومان،

هتل ۲ ستاره ۱۶۱ تا ۲۸۸ هزار تومان،

هتل ۳ ستاره ۱۱۸ تا ۳۲۲ هزار تومان

هتل ۴ ستاره ۱۶۰ تا ۵۵۶ هزار تومان

هتل ۵ ستاره ۳۶۲ تا ۸۹۰ هزار تومان

رستوران ترکیه

هزینه حمل و نقل در کوش آداسی

بلیت اتوبوس حدود ۲۰۰۰ تومان برای هر نفر

کرایه تاکسی حدود ۴۰۰۰ تومان برای هر نفر

نکته قابل توجه و توصیه مهم را از مانیا پرواز به یاد داشته باشید و آن اینکه، در بعضی ساعت های روز از تاکسی برای جابه جایی استفاده نکنید چون در ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ تاکسی‌ مترها دو برابر از شما کرایه دریافت می کنند! پس یادتان باشد!

شهر کوش آداسی

هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی در کوش آداسی:

صبحانه مناسب و با صرفه اقتصادی: ۱۱ هزار تومان

ناهار مناسب و با صرفه اقتصادی: ۱۶ هزار تومان در یک رستوران و غذا خوری معمولی

شام متناسب و با صرفه اقتصادی: ۵۳ هزار تومان در یک رستوران‌ و غذا خوری متوسط برای دو نفر

آب معدنی ۱.۵ لیتری: ۱۳۰۰ تومان

آب معدنی کوچک: ۹۰۰ تومان

می بینید که قیمت ها با یک اختلاف جزیی و کمی ارزانتر البته، مانند کشور خودمان است. اما اگر می خواهید دست به کار شوید و خودتان به آشپزخانه رفته و یک غذایی وطنی را پخت و پز کنید می توانید به بازار رفته و با پرداخت حدود ۱۰۳ تا ۱۳۷ مواد غذایی را تهیه کرده و این کار را انجام دهید. به شما قول می دهیم تا یک هفته مشکل غذا و خورد و خورد و خوراک نداشته باشید. البته برای این کار می توانید عصرها که قیمت ها نسبت به صبح پایین تر است به جمعه بازار شهر کوش‌ آداسی رفته و میوه‌ و سبزی تازه و مواد غذایی با کیفیت خوب و قیمتی بسیار ارزان را برای خود فراهم نمایید.

تاریخ کوش آداسی

خرید و سوغاتی در کوش آداسی:

خب حالا که کلی گشته اید بد نیست یک سری هم به بازار رفته و برای عزیزانتان از کوش آداسی این شهر زیبا و معروف به قیمت های نسبتا ارزان سوغات و یادگاری خریده و آنان را هم در لذت این سفر شریک کنید. خوشبختانه شما مشکلی از نظر خرید و تنوع بازار ندارید و به راحتی می توانید خرید خود را در هر بازاری که مد نظرتان است انجام دهید.

هتل کوش آداسی

نکات امنیتی مهم در سفر به کوش آداسی

این نکته مهم را حتما یادتان باشد که در سفر به کوش آداسی مخصوصا وقتی کنار ساحل زیبای آن می روید وسایل زیر همراهتان باشد:

کرم ضد آفتاب، این مورد خیلی مهم و ضروری است

دوربین عکاسی، برای ثبت خاطرات خوش

کلاه

آب آشامیدنی

نقشه شهر شماره تلفن هتل محل اقامت و تلفن های ضروری دیگر

دقت در نگهداری از مدارک و وسائل شخصی و کیف و چمدان ها

یک کپی از همه مدارک خود، البته ترکیه کشور امنی است و این کپی مدارک محض احتیاط و روز مبادا می باشد

جغرافیای کوش آداسی

چند جاذبه‌ گردشگری و مکان دیدنی شهر کوش آداسی

جزیره کبوتر، این مکان که دیوارهایش مانند حصار کل جزیره مشاهده می شود یک قلعه را در ذهن تداعی می کند. گویا این دیواره ها در دوره های بعدتر یعنی حدود سده نوزدهم میلادی برای آن ساخته شده است. این منطقه مکان مناسبی استراحت یا قدم زدن در کنار دریا است.

پریه نه: منطقه‌ای قابل سکونت در ترکیه است که قدمت آن دوره دوران یونان باستان می رسد و در این زمان احداث گردیده است. جاذبه ای تاریخی با مناظر و دیدنی های کوهستانی زیبایی که خاطرات شیرین این سفر را برایتان ماندگار می کند. از دیگر نقاط دیدنی شهر زیبای کوش آداسی می توان اشاره کرد به: بندر گاه، ساحل بانوان کوش آداسی یا لیدیز، پریه‌نه، پریه نه، ملط، دیدیما، کیرزالی، شبه جزیره دیلک،ساحل آیدین‌لیک، غار زئوس، بندر دیلک و بسیاری نقاط دیگر که جذاب و دیدنی شهر کوش آداسی ترکیه است. این بود هزینه های سفر به کوش آداسی، امید است با همراهی مانیا پرواز همیشه و هرجا بهترین را انتخاب کنید!

0
آژانس های مسافرتی mhdvd 7 ماه 0 پاسخ ها 193 دیده شده 0

درباره mhdvd

ارسال یک پاسخ