با جاذبه های طبیعی آنتالیا آشنا شوید

سوال

با جاذبه های طبیعی آنتالیا آشنا شوید

جاذبه های طبیعی آنتالیا عنوان مقاله امروز آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس است. جالب است بدانید که آنتالیا تنها مختص تفریحات هتلی، ساحلی و خرید نیست؛ و جاذبه های طبیعی آنتالیا هم می‌تواند بخشی بسیار جذاب از سفر شما با تور آنتالیا باشد. در این نوشته ۶ مورد از جاذبه های طبیعی آنتالیا را به شما معرفی می‌کنیم. مطمئنیم اگر اهل سفرهای خاص‌تر و هیجان‌انگیز باشید؛ دیدن این جاذبه های طبیعی برنامه سفر آنتالیا را برای شما جذاب‌تر می‌کند.

جاذبه های طبیعی آنتالیا

جاذبه های طبیعی آنتالیا فرصتی عالی برای توریست‌های خارجی فراهم می‌کند. آنتالیا دارای مجموعه‌ای متنوع از پارک‌های ملی،دره‌ها و آبشارها است؛ که تجربیات منحصر به فردی را برای تعطیلات شما ارائه می‌دهد. پس این زیبایی‌های طبیعی آنتالیا را از دست ندهید.

 

پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا  (KOPRULU CANYON)

 

تور آنتالیا

پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا را می‌توان گوشه‌ای از بهشت روی زمین دانست. این پارک محبوب‌ترین منطقه برای رفتینگ (به معنای قایق سواری در رودخانه‌های خروشان) در ترکیه است. همچنین این پارک برای پیاده‌روی و لذت بردن از زیبایی مناظر شگفت‌انگیز یک طبیعت مدیترانه‌ای بسیار مناسب است.

 

پارک ملی ترمیسوس  (TERMESSOS NATIONAL PARK)

 

تور آنتالیا

پارک ملی ترمیسوس در کوه‌پایه‌های توروس و در شمال غربی آنتالیا واقع شده است. این پارک ملی در فاصله ۳۴ کیلومتری مرکز آنتالیا قرار دارد. پس رسیدن به آن زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد. این پارک را به نام گولوک داغی نیز می‌شناسند؛ و جالب است بدانید که علاوه بر جاذبه طبیعی بالایی که دارد؛ منطقه ای باستانی نیز هست. در واقع ترمیسوس شهری باستانی است که در حماسه ایلیاد اثر هومر، از آن یاد شده است؛ و هنوز هم بقایای این شهر باستانی را می‌توان در این منطقه مشاهده کرد.

پارک ملی و غار آلتینبسیک  (Altinbesik Cave)

 

تور آنتالیا

 

پارک ملی و غار آلتینبسیک یکی از زیباترین پارک‌ها و غارهای ترکیه است. توپوگرافی این منطقه شامل مجموعه‌ای از جنگل‌های کاج است که چشم‌اندازی زیبا به آن می‌دهد. همچنین غار Altinbesik اصلی‌ترین جاذبه طبیعی این پارک است که ۲۵۰۰ طول دارد و عمیق‌ترین نقطه آن بیش از ۱۱۰ متر از ورودی غار پایین‌تر است.

آبشارهای آنتالیا

از دیگر جاذبه های طبیعی آنتالیا آبشارهای دیدنی و جذاب آن است که شهرتی جهانی دارد.

 

آبشار یوکانسو  (Alara Ucansu Waterfall)

 

تور آنتالیا

 

آبشار یوکانسو یکی از رازهای پنهانی منطقه مدیترانه است. آبشار در شهر سریک استان آنتالیا واقع شده است. اگر مسیرتان خورد و به این آبشار زیبا سر زدید، آن را بدون شنا کردن در آب‌های سردش ترک نکنید. پیاده‌روی و سافاری در میان انبوه درختان کاج و صندل نیز، دیگر تفریح طبیعت دوستان در این منطقه است.

آبشار کورشونلو  (KURSUNLU WATERFALL)

 

تور آنتالیا

آبشار کورشونلو یک مکان منحصر به فرد است؛ که در آن یک آبشار ۱۸ متری به همراه هفت استخر طبیعی، در محیطی سرسبز قرار گرفته است. این آبشار در یک دره و در ۲۴ کیلومتری آنتالیا قرار دارد. این منطقه برای تفریحات خانوادگی و پیک‌نیک‌های یک روزه بسیار مناسب است؛ چراکه امکانات رفاهی مختلفی برای گردشگران در آن فراهم شده است.

آبشار ماناوگات  (MANAVGAT WATERFALL)

 

تور آنتالیا

 

آبشار ماناوگات یکی از شناخته‌شده‌ترین آبشارهای آنتالیا است. گردش با قایق بر روی رودخانه ماناوگات، شنا در آب‌های آن و لذت بردن از مناظر طبیعی، همه آن چیزی است که شما از جاذبه های طبیعی آنتالیا انتظار دارید. این آبشار و رودخانه که در نهایت با دریاچه ماناوگات تکمیل می‌شود؛ پذیرای تفریحات متعدد دیگری از جمله تورهای رفتینگ نیز است.

در نهایت دو آبشار دیگر با نام‌های دودن (DUDEN WATERFALL) و اوکارسو (UCARSU WATERFALL) تکمیل‌کننده جاذبه های طبعیی آنتالیا هستند

0
آژانس های مسافرتی novin 3 ماه 0 پاسخ ها 64 دیده شده 0

درباره novin

ارسال یک پاسخ