بزرگنمایی خبر تاریخ گذشته برای آسمان امن ایران

سوال

طی مصاحبه با رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در بیانیه ای که توسط اداره هوانوردی فدرال آمریکا منتشر شد مبنی بر عدم عبور هواپیماها بر فراز آسمان ایران،گفتند :
نوتامی که توسط خبرگزاری های خارجی به انتشار گذاشته شد مربوط به سال ۲۰۱۷ می باشد که سازمان هواپیمایی کشور آمریکا در ارتباط با تمدید آن اطلاعیه منتشر نکرده است.
ایشان با خطاب به رسانه ها، تاکید کردند موضوع را جدی نگیرند زیرا که تعامل حداکثری بین دو بخش لشکری و کشوری در خصوص با عبور ایمن پروازهای هواپیما کشورهای متعاهد از آسمان ایران غیرقابل انکار می باشد.
جعفرزاده افزود: برای انتخاب مسیر پروازی بر فراز آسمان هر کشوری مستلزم چند فاکتور از جمله در نظر گرفتن کاهش آلایندگی زیست محیطی جهت مصرف سوخت کمتر می باشد و صلاح اقتصادی با امن بودن مسیر پروازی و همچنین با سرویس دهی مناسب که موجلب جلب رضایت پرواز های عبوری می باشد که تمامی این خصوصیات را ایران دارا است.
وی تصریح کرد: رسانه های غربی با بزرگنمایی و نا امن جلوه دادن این موضوع، خدشه ای به باوراستفاده کنندگان پروازهای عبوری از فضای ایران وارد نمی شود و رسانه های خارجی التهاب آفرینی نکنند و رسانه های داخلی این موضوع را جدی نگیرند.

0
آژانس های مسافرتی bluesky 10 ماه 0 پاسخ ها 83 دیده شده 0

درباره bluesky

ارسال یک پاسخ