بهترین زمان سفر به پوکت – بخش اول

سوال

آب و هوا و اقلیم پوکت

پوکت در تمام طول سال با درجه حرارت متوسط ۲۲ -۳۴ درجه سانتی گراد، یک منطقه گرم است. اکثر مسافرین  تور پوکت  ماه نوامبر تا فوریه را بهترین زمان برای بازدید از پوکت می دانند، زمانی که روزها بیشتر آفتابی و خشک هستند و اگر قصد دارید زمان زیادی را در ساحل صرف کنید زمانی ایده آل است.

فصل مرطوب از ماه می تا اکتبر می باشد، زمانی که بادهای موسمی جنوب غربی سطح بارش و رطوبت بیشتری را به ارمغان می آورند. در طول فصول خلوت، می توانید پیشنهادات بهتری برای گزینه های اقامت بیابید و جمعیت کمتری را در خیابان ها خواهید دید.

بین ماه های آپریل و می، درجه حرارت در سال به بالاترین مقدار خود می رسد و می تواند به معنی گرمای ناخوشایند باشد. پوکت یک پایگاه عالی برای لذت بردن از بهترین نقاط غواصی و شیرجه در تایلند از جمله Koh Phi Phi و جزایر Surin و Similan است. بهترین زمان برای غواصی زیر آب یا شیرجه از نوامبر تا آپریل است، زمانی که میدان دید در زیر آب مناسب و شرایط آب آرام تر است گردشگران تور پوکت می توانند از جزایر Surin و Similan از اواسط اکتبر تا اواسط ماه می بازدید کنند.

پوکت در ماه ژانویه

ژانویه یکی از بهترین ماهها برای سفر به پوکت است. روزها با دمای متوسط ۲۷ درجه سانتیگراد گرم بوده و شب ها خنک می باشند و روزانه ۸ ساعت می توانید از حضور آفتاب لذت ببرید.

هر چند در هیچ یک از مناطق استوایی نمی توانیم سفر بدون باران را تضمین کرد، اما ماه ژانویه یکی از خشک ترین ماه های پوکت است. این یکی از بهترین زمانها برای بازدید از تایلند به عنوان یک مقصد عالی است، زیرا اکثر مناطق کشور از دمای هوای بسیار بالایی برخوردار بوده و به طور کلی خشک است.

اگر قصد دارید به شیرجه و یا غواصی زیر آب بپردازید، می توانید از درجه حرارت آب دریا در حدود ۲۸ درجه سانتیگراد و یک میدان دید خوب در سواحل نزدیک از جمله Koh Phi Phi و جزایر Surin و Similan لذت ببرید.

پوکت در ماه فوریه

در ماه فوریه، هوا در پوکت گرم و خشک با دمای متوسط ۲۳-۳۳ درجه سانتی گراد است. این یک ماه پرطرفدار دیگر برای گردشگران تور پوکت  و لذت بردن از سواحل زیبای آن است.

در طول روز می توانید از ۹ ساعت آفتابی در آسمان آبی و بارش های گرمسیری عجیب و غریب لذت ببرید. فوریه یکی دیگر از ماه های ایده آل برای ترکیب تفریحات در تایلند است. شرایط شیرجه و غواصی در زیر آب نیز خوب می باشد، زیرا دریاها آرام و گرم با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد هستند.

پوکت در ماه مارچ

پوکت در ماه مارچ گرم است که با پایان فصل خشک، با افزایش اندک بارش و رطوبت همراه می شود. دمای متوسط بین ۲۳-۳۴ درجه سانتی گراد بوده و روزها به طور کلی آفتابی با آسمان آبی هستند. درجه حرارت آب دریا برای شیرجه و غواصی در زیرآب با دمایی در حدود ۲۹ درجه سانتیگراد کاملا مناسب است.

پوکت در ماه آپریل

در ماه آپریل، پوکت گرم و مرطوب است و احتمال بارش های سنگین نیز وجود دارد. روزها با دمای متوسط ۳۳ درجه سانتیگراد گرم بوده و در طول روز ۸ ساعت می توانید از حضور آفتاب لذت ببرید. دمای آب دریا معمولا حدود ۲۹ درجه سانتیگراد است. آپریل آخرین ماه مناسب برای غواصی در زیر آب و شیرجه در جزایر Surin و Similan قبل از اینکه برای تعمیر و نگهداری بسته شوند، می باشد.

سال نو تایلندی، Songkran، یک جشن ملی یک هفته ای است که در ماه آپریل برگزار می شود، که عمدتا با آب بازی های عظیم خود در سطح شهر شناخته می شود و یک مراسم خوشایند برای فراموش کردن گرمای سوزان ماه های قبل می باشد.

آزانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس ارایه دهنده بهترین های تور پوکت است. تور پوکت ارزان  و تور پوکت لحظه آخری  زیما سفر پارس را برای سفر به تایلند و بازدید از پوکت از دست ندهید.

0
آژانس های مسافرتی zima 1 ماه 0 پاسخ ها 45 دیده شده 0

درباره zima

ارسال یک پاسخ